Aktualności - rok 2018

Dnia Babci i Dziadka
zostanie zorganizowana w  przedszkolu
dniu 2 lutego 2018 r
grupa I i II godz. 10.00.
grupa III i IV godz. 14.30
Już dziś, zapraszamy serdecznie  wszystkie
Babcie i Dziadków do naszego przedszkola!

Bal karnawałowy dnia 08.02.2018 r. godz. 10.00

W przedszkolu odbędzie się zabawa karnawałowa dla naszych przedszkolaków.
Liczymy na ciekawe i pomysłowe stroje karnawałowe!

• data: 2018-01-09

Teatrzyk „Foszek Czyścioszek”

Teatrzyk w przedszkolu  pt. „Foszek Czyścioszek” - 15 stycznia godz. 9.00
Zapraszamy !!!

JASEŁKA - SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

W naszym przedszkolu odbyło się pierwsze spotkanie świąteczne dzieci, rodziców, pracowników przedszkola i zaproszonych Gości Mieszkańców Żabiej Woli.

Spotkanie było wyjątkowe, gdyż wszystkie przedszkolaki wzięły udział w spektaklu bożonarodzeniowym. Na scenie pojawiło się jednocześnie ponad osiemdziesięciu aktorów. Wszystkie dzieci znakomicie odgrywały swoje role prezentując jednocześnie swoje umiejętności i zdolności. Uczestnicy spotkania obejrzeli wspaniałe widowisko przeplatane śpiewem kolęd i pastorałek, tańcem aniołów i pasterzy oraz grą na instrumentach. Dzieci wystąpiły w pięknych kostiumach przygotowanych przez rodziców i nauczycieli.

Składamy serdeczne podziękowania darczyńcom i  organizatorom kiermaszu.
Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych.

DZIĘKUJEMY ZA TEN WSPÓLNIE SPĘDZONY, PIĘKNY, ŚWIĄTECZNY CZAS !!!

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.

Nadszedł długo oczekiwany dzień – 13 grudnia.  Wszystkie dzieci już od samego rana wyglądały przez okna i wyczekiwały przyjścia wyjątkowego gościa.
Po południu przybyli do przedszkola aktorzy Teatru TAK i zaprosili dzieci i dorosłych na przedstawienie pt. ”Co się stało z Mikołajem?” Przedszkolaki oglądając tę zabawną opowieść o przyjaźni i wierze we własne siły, wyruszyły razem do świata bajek w poszukiwaniu Mikołaja.
Przedstawienie zakończyło się sukcesem Święty Mikołaj został odnaleziony. Radość była wielka! Niezwykle miły i sympatyczny Mikołaj pojawił się w przedszkolu z wielkimi pudłami prezentów. Bardzo się cieszymy, że Święty Mikołaj odnalazł dzieci w Przedszkolu „Leśna Kraina” w Żabiej Woli !!!

Miesiąc grudzień to czas oczekiwania, radości i niespodzianek.

W dniu 6 grudnia prawdziwą i piękna niespodzianką dla dzieci były trzy Mikołajki, które witały rano wszystkich radośnie w przedszkolnej szatni. Każdy, kto „był grzeczny” otrzymał z rąk pięknych Mikołajek upominek i słodkie co nie co.

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE W PRZEDSZKOLU

Na początku grudnia nasze przedszkole zamieniło się w pracownie plastyczną.
W świątecznej i miłej atmosferze wielu rodziców naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniały się w prawdziwych artystów. Przy dźwiękach kolęd powstawały wesołe aniołki , piękne stroiki, magiczne bombki i błyszczące łańcuchy. Podczas tworzenia prac, rodziny wykazywały się ogromną pomysłowością i kreatywnością.
Dzieci z duma prezentowały swoje dzieła. Część ozdób stanowiła  z pewnością świąteczną dekorację domów, a część została przekazana na przedszkolny kiermasz świąteczny.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach!

KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 15 listopada odbył się w przedszkolu eliminacje do Konkursu Recytatorskiego „Oczaruj mnie przyrodą  ………” organizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Grodzisku Mazowieckim. W konkursie wzięło udział 14 przedszkolaków z grupy najstarszej. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi podziękowaniami. Komisja konkursowa wyłoniła 4 laureatów.

I miejsce – Szymon Sapieja
II miejsce – Oliwier Raźniak
III miejsce – Hania Jakubiak i Lena Skalska

Laureaci wzięli udział w eliminacjach powiatowych w dniu 13 grudnia w Grodzisku Mazowieckim

GRATULUJEMY !!!

Wydarzenia - zapowiedzi

WYDARZENIA - zapowiedzi

• Wycieczka do Warszawy na przedstawienie Teatru Baniek Mydlanych oraz do nowoczesnej sali zabaw już 2 marca! (więcej informacji u wychowawczyni grupy IV)

• Dnia 6 marca  przedszkolaki z grupa IV wybierają się na  świąteczne warsztaty plastyczne do pracowni ceramicznej ZAPOLE w Żabiej Woli.

• 21 marca dzieci z grupy  III i IV powitają wiosnę w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim  ( szczegółowe informacje przedstawią nauczycielki w grupach )

• Teatr „TAK”  w Przedszkolu- spektakl „Pipi Nadchodzi”– 15 marca godz. 13.00.

• Już niebawem  zostaną podane w grupach  terminy wielkanocnych warsztatów plastycznych. Serdecznie Zapraszamy Rodziców i Rodzeństwo!

DZIEŃ OTWARTY” W PRZEDSZKOLU

12 marca godz. 16.00 do 18.00

Drodzy Rodzice, warto przyjść

i porozmawiać