• 2020.11.02

Oświadczenie Dyrektora

Dnia 31. 10. 2020r. otrzymałam informacje o pozytywnym wyniku testu, potwierdzającym występowanie choroby  COVID  - 19 u Nauczycielki pracującej w grupie III.

W dniu dzisiejszym dzieci i pracownicy z grupy III pozostali w domach, oczekując na stosowne decyzje  wydane przez  Sanepid.

W sobotę  po rozmowie z przedstawiałem Inspekcji Sanitarnej  złożyłam stosowną dokumentację. Do chwili obecnej nie otrzymałam jeszcze decyzji co do zmiany zasad  funkcjonowania przedszkola.

Będę Państwa informowała o wszystkich postanowieniach i zmianach funkcjonowania placówki.

Z poważaniem    Lilla Marszałek

• 2020.10.20

Światowy Dzień Chleba w naszym przedszkolu

By chleba nie zabrakło nikomu

(Dorota Kluska)

"Od zawsze jest w domu,

na codzień, od święta...

I każdy o chlebie

powszednim pamięta.."

16go października 2020 roku nasze przedszkole obchodziło Światowy Dzień Chleba. Wszystkie grupy od samego rana wdrażając się do tematu oglądały filmy edukacyjne, rozmawiały, słuchały utworów literackich, zapoznawały się z zawodem piekarza oraz specyfiką pracy w piekarni. Następnie podczas zajęć kulinarnych każda z grup wykonała swój chleb według sprawdzonego przepisu. Dzieci poznały cały proces wypieku chleba "Od ziarenka do bochenka", rozwijały swoje zdolności gospodarcze oraz doskonaliły małą motorykę, a starsze grupy wykorzystywały przy tym swoją wiedzę matematyczną w praktyce. Po zakończonej pracy dzieci wraz z paniami przystąpiły do wspólnej degustacji własnoręcznie wykonanego wypieku.  Świeży, chrupiący chleb z masłem smakował wszystkim. Ten dzień miał na celu wyrabianie w dzieciach szacunku do chleba oraz poznanie tradycji wypieku chleba.

• 2020.10.19

Ważna Informacja dla Grupy I !

Pasowanie na Przedszkolaka, które miało odbyć się dnia 20go października nie odbędzie się. Zostaje przełożone na inny termin.

Planujemy je zorganizować w okresie wiosennym, aby dać możliwość uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu również rodzicom.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

• 2020.10.15

Pasowanie na Przedszkolaka

Szanowni Rodzice,

z powodu znacznego wzrostu zachorowań na COVI-19 informujemy, iż uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA  odbędzie się w naszym przedszkolu w dniu 20.10.2020 roku o godz. 10:00 bez udziału rodziców.

Fotorelację z wydarzenia każdy rodzic otrzyma drogą elektoniczną oraz będzie udostępniona na stronie internetowej naszej placówki.

• 2020.10.12

KOMUNIKAT NR 1 / rok szkolny 2020/2021

Informujemy o  potwierdzonych zachorowaniach na COVID -19 wśród rodziców ( gr. V i III ),
    jednak jeszcze nie mamy potwierdzonej choroby wśród dzieci i pracowników przedszkola.
    W związku z tym przedszkole funkcjonuje normalnie i nie jest objęte kwarantanną.