Drodzy Rodzice !!!

W czasie występowania pandemii zrezygnowaliśmy z mycia zębów
w przedszkolu, gdyż nie możemy utrzymać rygoru sanitarnego przy wykonywania tych czynności ( 1 nauczyciel na 25 dzieci  ). Czas pandemii stawia przed placówkami wiele wyzwań i pracownicy mają wiele dodatkowych czynności do wykonania. Dbając o zdrowie przedszkolaków i personelu przedszkola unikamy czynności, które mogą doprowadzić do zakażenia. Zalecenia dotyczące wykonywania wszelkich czynności higienicznych przy dziecku są rygorystyczne i wymagają dodatkowych zabezpieczeń.  Sanepid nie rekomenduje mycia zębów w przedszkolu (spotkanie z dyrektorami pod koniec sierpnia w Grodzisku Mazowieckim ). Wiemy jednak, jak bardzo ważna jest higiena jamy ustnej w wieku przedszkolnym i zwracamy się z apelem, by rodzice nie zaniedbywali mycia zębów w domu. Zapewniam, że postaramy się jak najprędzej wrócić do tych zabiegów w przedszkolu, kiedy pozwoli na to sytuacja epidemiczna. Każdego Rodzica, który jest zaniepokojony tą sytuacją zapraszam na rozmowę, chętnie udzielę wszelkich wyjaśnień. W załączeniu oświadczenie Rady Rodziców.

POZOSTAŃMY W ZDROWIU
                                                                                  Lilla Marszałek