Rekrutacja 2023/2024

Drodzy Rodzice

Od 15 marca 2023 roku o godzinie 8:00 rozpocznie się postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2023/2024.
W dniach od 15 marca do 31 marca br. należy zarejestrować w systemie rekrutacyjnym

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola. Następnie wniosek należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do naszej placówki.

Do wniosku prosimy dołączyć podpisane dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów rekrutacji przez kandydata. Istnieje możliwość potwierdzenia wniosku w systemie podpisem elektronicznym (profilem zaufanym) rodziców/opiekunów prawnych. Wówczas nie ma potrzeby składania go w formie papierowej. W składanym wniosku polecamy wskazanie wszystkich 3 przedszkoli z określeniem kolejności od najbardziej do najmniej preferowanego. W sytuacji braku miejsca w przedszkolu pierwszego wyboru, ułatwi to przyjęcie dziecka do kolejnej placówki zgodnie z Państwa listą preferencji.

Rodzice dzieci aktualnie uczęszczających do przedszkola w terminie od dnia 27 lutego 2023 r. do 08 marca 2023 r. mogą złożyć na rok szkolny 2023/2024 deklarację kontynuacji edukacji przedszkolnej. Po złożeniu deklaracji, dziecko nie podlega postępowaniu rekrutacyjnemu.

Po rozpoczęciu rekrutacji, w systemie będzie dostępny podręcznik dla Rodziców z instrukcją obsługi systemu. Zasady, kryteria oraz harmonogram rekrutacji zamieszczamy w załączonych linkach

1. ZARZĄDZENIE NR 8/2023 WÓJTA GMINY ŻABIA WOLA z dnia 31 stycznia 2023 r. w sprawie ustalenia zasad rekrutacji do publicznych przedszkoli z terenu Gminy Żabia Wola
  2. UCHWAŁA Nr 1/XXXIII/2021 RADY GMINY ŻABIA WOLA z dnia 27 stycznia 2021 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryterium w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żabia Wola
  3. ZARZĄDZENIE NR 2/2023 WÓJTA GMINY ŻABIA WOLA z dnia 10 stycznia 2023 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2023/2024 do publicznego przedszkola