Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 22 października przyjęliśmy do społeczności przedszkolnej kolejną grupę przedszkolaków.  Przedszkolaki z grupy I wykazały się wielką mądrością, odwagą, cierpliwością, samodzielnością i umiejętnościami aktorskimi. Dzielnie wystąpiły przed rodzicami, prezentują bogaty program artystyczny:  piosenki, wierszyki a nawet taniec parami.  Zdecydowana większość  trzylatków wyraziła aprobatę na wykonanie gestu pasowania ( czyli dotknięcia dużym ołówkiem ) przez panią dyrektor.  Uroczystość uświetniły swoimi występami dzieci z grupy III i V. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Pan Piotr Rybka - Wójt Gminy Żabia Wola, Pani Anna Filipowicz – Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Kamila Piątek – Dyrektor Centrum Usług Wspólnychoraz Przedstawiciele Rady Rodziców.  Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki od Rady Rodziców oraz drobne upominki od zaproszonych gości.

W tym roku proces adaptacji dzieci trzyletnich do przedszkola odbył się bardzo sprawnie bez większych kłopotów, smuteczków i rozterek.  Dzieci dały temu wyraz w  swoim wystąpieniu i wyraziły  przekonanie, „że w przedszkolu czują się jak w domu „ a to wszystko za sprawą pracujących w grupie nauczycieli i pracowników wspomagających pracę wychowawców. Serdecznie im dziękujemyi gratulujemy, jednocześnie życzymy dalszych sukcesów wychowawczych i dydaktycznych.