Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 22 października przyjęliśmy do społeczności przedszkolnej kolejną grupę przedszkolaków.  Przedszkolaki z grupy I wykazały się wielką mądrością, odwagą, cierpliwością, samodzielnością i umiejętnościami aktorskimi. Dzielnie wystąpiły przed rodzicami, prezentują bogaty program artystyczny:  piosenki, wierszyki a nawet taniec parami.  Zdecydowana większość  trzylatków wyraziła aprobatę na wykonanie gestu pasowania ( czyli dotknięcia dużym ołówkiem ) przez panią dyrektor.  Uroczystość uświetniły swoimi występami dzieci z grupy III i V. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Pan Piotr Rybka - Wójt Gminy Żabia Wola, Pani Anna Filipowicz – Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Kamila Piątek – Dyrektor Centrum Usług Wspólnychoraz Przedstawiciele Rady Rodziców.  Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki od Rady Rodziców oraz drobne upominki od zaproszonych gości.

W tym roku proces adaptacji dzieci trzyletnich do przedszkola odbył się bardzo sprawnie bez większych kłopotów, smuteczków i rozterek.  Dzieci dały temu wyraz w  swoim wystąpieniu i wyraziły  przekonanie, „że w przedszkolu czują się jak w domu „ a to wszystko za sprawą pracujących w grupie nauczycieli i pracowników wspomagających pracę wychowawców. Serdecznie im dziękujemyi gratulujemy, jednocześnie życzymy dalszych sukcesów wychowawczych i dydaktycznych.

Piknik Rodzinny

W sobotę 8 czerwca w Przedszkolu „Leśna Kraina” odbył się II Piknik Rodzinny.  Był to czas na wspólną zabawę dzieci, rodziców i pracowników przedszkola...

Wycieczka do Warszawy

Wielkie wrażenia i mnóstwo radości towarzyszyło dzieciom podczas wycieczki do Muzeum Narodowego w Warszawie oraz innowacyjnej sali zabaw „Klockownia” W muzeum przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach o tematyce  „Zabawy barwami” oraz „Ptaki, ssaki i inne robaki.

• Wycieczka do Warszawy
  • image (7)
  • Wycieczka do Warszawy

Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej

Dnia 8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek,  z tej okazji grupa V została zaproszona do Gminnej Biblioteki Publicznej na przedstawienie Śpiąca Królewna w wykonaniu teatru kukiełkowego „Czarodziej” Przedszkolaki przygotowały niespodziankę dla pani bibliotekarki – zaprezentowały kilka wierszyków o książce,  bibliotece i pracy bibliotekarz, wręczyły kwiaty i pamiątkową laurkę.  Jedna z dziewczynek – Michalina Mazur zaprezentowała własny wiersz, napisany wspólnie z mamą,
specjalnie na tę okazję. Dziękujemy Pani Halinie Krajewskiej za współpracę i życzymy owocnej pracy.

Oto Książka

Czy zgadniecie, co to jest?
ona zawsze jest „The Best”
Gruba , cienka i ciekawa,
przygodowa, wielka sprawa.

O to, książka, moi mili,
znacie taką papierową,
czy audiobook jest wam znany?
Wszystkie one są potrzebne,
znają je na pewno mamy.

Uczą dzieci i dorosłych
jak cudownie spędzać czas
i przygody mieć co raz !!!

Michasia i Ewa Mazur

• Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej