• 2018.11.21

Święto Niepodległości w Przedszkolu …

9 listopada odbyła się w przedszkolu uroczysta akademia z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem dały wyraz wielkiego patriotyzmu. Swój szacunek i umiłowanie ojczyzny dzieci wyraziły recytując wiersze o Polsce, śpiewając pieśni patriotyczne ( Legiony, Piechota, Przybyli Ułani, Serce w plecaku ) oraz tańcząc tańce narodowe i ludowe. Ogromny podziw wśród publiczności wzbudził perfekcyjnie i dostojnie wykonany taniec polonez, przez dzieci z grupy najstarszej.  Grupa III ( 4 – 5 – latki ) zaprezentowały trudne figury kujawiaka w pięknych strojach kujawskich, uszytych specjalnie na tę okazję. Radosnego mazura zatańczyła najliczniejsza grupa pięciolatków w efektownych złotych kostiumach.  W repertuarze uroczystości nie mogło zabraknąć, tak bliskiego dzieciom krakowiaka, taniec ten wykonała grupa II (czterolatki), oczywiście w barwnych strojach krakowskich. Grupa II zachwyciła również wykonaniem piosenki Serce w plecaku, a solistki Marysia i Amelka skradły serca całej publiczności. Zwieńczeniem programu artystycznego, było odśpiewanie przez wszystkich 4 zwrotek hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego”. Na tę podniosłą chwilę wkroczyły do sali najmłodsi patrioci społeczności przedszkolnej – Maluszki  z grupy I z biało – czerwonymi chorągiewkami. Była to chwila wielkiej powagi i największych wzruszeń wśród zebranych rodziców i zaproszonych gości. Na zakończenie odbyło się „śniadanko po Polsku”, na które kuchnia przedszkolna serwowała czerwony barszczy, paszteciki, ciasto i rogale  drożdżowe, kakao, kawa z mlekiem, owoce. Było to spotkanie pełne radości, wzruszeń i dumy, że mamy tak wspaniałych Małych – Wielkich Polaków.

• 2018.11.16

Dzień Otwarty

dnia 20 listopada zapraszamy rodziców na indywidualne spotkania z wychowawcami grup w godzinach 16.00 – 18.00.
    Przedmiotem spotkań, będą wyniki wstępnych obserwacji dzieci w przedszkolu.

O godzinie 17.00 odbędą się warsztaty logopedyczne
     „Jak pomóc dziecku w terapii logopedycznej w domu”
     – praktyczne porady i ćwiczenia

• 2018.10.24

Realizowane w przedszkolu projekty

„Mały miś w świeci wielkiej literatury”
    „Piękna nasza Polska cała”

• 2018.10.24

Najbliższe wydarzenia

• „Pokaz mody patriotycznej” – 6 listopada, tego dnia zapraszamy przedszkolaków, o przybycie do przedszkola w strojach biało – czerwonych;

• Uroczysta Akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości 9 listopada godz. 10.30 . Serdecznie zapraszamy Rodziców

•  Koncert muzyczny – 13 listopada godz. 11.15

• Warsztaty Małego Architekta – 23 listopada od godz. 9.00

• Dzień Pluszowego Misia – 26 listopada ( przynosimy ukochane pluszaczki do przedszkola)

• Wycieczka ( gr. IV i V ) do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowiecki  na spektakl „ Zośka piraci i wielka draka”

• 2018.09.13

Drodzy Rodzice,

Informuję, że obecnie w Przedszkolu, przeprowadzane są badania przesiewowe logopedyczne. Ich celem jest ustalenie aktualnego poziomu rozwoju mowy dzieci. Badaniem objęte są wszystkie oddziały przedszkolne. Zakres badania wstępnego obejmuje w szczególności:

1) rozumienie przez dziecko poleceń słownych;
    2) zdolność wypowiadania się;
    3) prawidłowość wymawiania dźwięków mowy i wyrazów;
    4) budowę i sprawność aparatu artykulacyjnego.

Po zakończeniu badań przesiewowych zostaną Państwo poinformowani o wynikach.
    Na podstawie wyników badań przesiewowych zostanie ustalona lista dzieci, które będą uczestniczyć w zajęciach logopedycznych.

Logopeda Beata Chołaj