Spotkanie z Mikołajem w Przedszkolu

Serdecznie zapraszamy  wszystkich Przedszkolaków

• Rada Rodziców i Pracownicy Przedszkola

Zapraszają 18 i 19 XII na Kiermasz Świąteczny

• Serdecznie zapraszamy Rodziców i całe rodziny na spotkania świąteczne do przedszkola

Gr. I – 17 XII , godz. 15.30

Gr. II – 13 XII , godz. 16.00

Gr. III – 18 XII, godz. 15.00

Gr. IV, 18 XII,  godz. 16.00

Gr. V – 19 XII, godz. 15.30

• Święto Niepodległości w Przedszkolu …

2018.11.21

9 listopada odbyła się w przedszkolu uroczysta akademia z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem dały wyraz wielkiego patriotyzmu. Swój szacunek i umiłowanie ojczyzny dzieci wyraziły recytując wiersze o Polsce, śpiewając pieśni patriotyczne ( Legiony, Piechota, Przybyli Ułani, Serce w plecaku ) oraz tańcząc tańce narodowe i ludowe. Ogromny podziw wśród publiczności wzbudził perfekcyjnie i dostojnie wykonany taniec polonez, przez dzieci z grupy najstarszej.  Grupa III ( 4 – 5 – latki ) zaprezentowały trudne figury kujawiaka w pięknych strojach kujawskich, uszytych specjalnie na tę okazję. Radosnego mazura zatańczyła najliczniejsza grupa pięciolatków w efektownych złotych kostiumach.  W repertuarze uroczystości nie mogło zabraknąć, tak bliskiego dzieciom krakowiaka, taniec ten wykonała grupa II (czterolatki), oczywiście w barwnych strojach krakowskich. Grupa II zachwyciła również wykonaniem piosenki Serce w plecaku, a solistki Marysia i Amelka skradły serca całej publiczności. Zwieńczeniem programu artystycznego, było odśpiewanie przez wszystkich 4 zwrotek hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego”. Na tę podniosłą chwilę wkroczyły do sali najmłodsi patrioci społeczności przedszkolnej – Maluszki  z grupy I z biało – czerwonymi chorągiewkami. Była to chwila wielkiej powagi i największych wzruszeń wśród zebranych rodziców i zaproszonych gości. Na zakończenie odbyło się „śniadanko po Polsku”, na które kuchnia przedszkolna serwowała czerwony barszczy, paszteciki, ciasto i rogale  drożdżowe, kakao, kawa z mlekiem, owoce. Było to spotkanie pełne radości, wzruszeń i dumy, że mamy tak wspaniałych Małych – Wielkich Polaków.

• Dzień Otwarty

2018.11.16

dnia 20 listopada zapraszamy rodziców na indywidualne spotkania z wychowawcami grup w godzinach 16.00 – 18.00.
    Przedmiotem spotkań, będą wyniki wstępnych obserwacji dzieci w przedszkolu.

O godzinie 17.00 odbędą się warsztaty logopedyczne
     „Jak pomóc dziecku w terapii logopedycznej w domu”
     – praktyczne porady i ćwiczenia

[obiekt mapy] Mama dojazdowa